یک کارشناس بازار سرمایه بر این نکته تاکید کرد که بررسی عوامل مختلف نشان می‌دهد که صعود این روزهای این بازار برخلاف سال ۱۳۹۹ حباب ندارد و منطقی است.

امیر سیدی ، با تاکید بر اینکه روند بازارسرمایه صعودی خواهد ماند، اظهار کرد: باید به این نکته توجه کرد که معمولا شکستن سقف‌های تاریخی حتی اگر بازار به محدوده‌های قبل برگردد اتفاق  مهم و معناداری است. از طرف دیگر طی دو تا سه سال قبل در اکثر بازارهای موازی از جمله خودرو، ملک، طلا و ارز شاهد تورم بودیم درحالی که در بازار سرمایه ریزش رخ داد و می‌توان گفت بازار سرمایه تنها بازار جامانده از تورم بود. این جاماندگی باعث می‌شود روند صعودی در بازار تشدید شود.

وی با بیان اینکه روند صعودی در بازار سرمایه روند از نیمه دوم سال گذشته آغاز شده است، گفت: در کوتاه مدت روند حفظ خواهد شد، زیرا از یک طرف ورود پول به بازار صورت گرفته و از طرف دیگر حجم معاملات افزایش یافته است و هر دو مورد تثبیت شده است که این موضوع کمک می‌کند سطوح قیمت در بازار در سطوح بالاتری تثبیت شود.

این کارشنارس بازار سرمایه درمورد نگرانی احتمالی سهام‌داران خرد از ریزش دوباره بازار سرمایه عنوان کرد: طی ۲۰ سال قبل شاید سه مرتبه ریزش سنگین در بازار صورت گرفته است اما از آنجایی که سال ۱۳۹۹ تعداد سهام‌داران بیشتر شد، ریزش آن سال در خاطره‌ها مانده است. اکثرا قبل از هر ریزش سنگین  بازار صعودی سریع و چند برابر ی را تجربه می‌کرد درحالی که اخیرا شاهد صعود سریع بازار نبودیم، بلکه رشد بازار ملایم بود.

سیدی تاکید کرد: رشد سریع در مدت کوتاه می‌تواند قیمت‌ها را حبابی کرده و ریزش بازار را در پی داشته باشد اما درحال حاضر به لحاظ ارزش گذاری با قیمت کنونی دلار حبابی در بازار وجود ندارد.