وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در سال ۱۴۰۲ در مهار تورم و افزایش تولید، این وزارتخانه برنامه مشخصی را در دستور کار خود قرار داده است.

سید احسان خاندوزی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اقدامات وزارت اقتصاد درباره مهار تورم گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در سال ۱۴۰۲ در مهار تورم و افزایش تولید، وزارت اقتصاد و دارایی برنامه مشخصی را در دستور کار خود قرار داده است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی اضافه کرد: ابتدایی‌ترینِ آن، تسریع و فراگیر شدن صدور مجوزهای کسب و کار است که سال گذشته آغاز شده بود و تا امروز ۲۸۴ هزار کارآفرین و فعال اقتصادی توانستند مجوز خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: برنامه دیگر استفاده از ظرفیت‌های بازارهای سرمایه‌ای کشور برای تامین مالی تولید در کشور است. ما در سال گذشته موفق شدیم ۱۰۰هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه شرکت‌های غیردولتی و بورسی را اضافه بر افزایش سرمایه سال ۱۴۰۰ داشته باشیم.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه سال گذشته شاهد افزایش ۹۱ درصدی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در شبکه بانکی بودیم، یادآور شد: پارسال سهم تسهیلات خرد به مردم و خانوارها به میزان ۳ درصد افزایش یافت.

خاندوزی خاطر نشان کرد که امسال نقش مردم در مدیریت شرکت های سهام عدالت افزایش می یابد.